Skip to content Skip to footer
Lepší povrch

GEALAN-acrylcolor®

V spoločnosti GEALAN znamená GEALAN-acrylcolor® vynikajúcu rozmanitosť dizajnu a farby. Neustále vyvíjame jedinečnú povrchovú technológiu už viac ako 40 rokov. Okná GEALAN-acrylcolor® spĺňajú najvyššie technické a funkčné požiadavky na inovatívne farebné povrchy.

Lepší povrch

GEALAN-acrylcolor®

V spoločnosti GEALAN znamená GEALAN-acrylcolor® vynikajúcu rozmanitosť dizajnu a farby. Neustále vyvíjame jedinečnú povrchovú technológiu už viac ako 40 rokov. Okná GEALAN-acrylcolor® spĺňajú najvyššie technické a funkčné požiadavky na inovatívne farebné povrchy.

Bez odlupovania

Vďaka neoddeliteľnému spojeniu a pevnému povrchu je trvalo zabránené odlupovaniu alebo vylamovaniu farebnej vrstvy.

Stálofarebný

Akrylátové sklo je vysoko farebne stabilný a svetlostály materiál. Zadné svetlá áut sú názorným dôkazom vlastností tohto materiálu.

Jednoduchá údržba

Vďaka homogénnemu povrchu sa okná GEALAN-acrylcolor® ľahko čistia. Elegantný kefový efekt ich robí odolným voči nečistotám.

Možnosť drobných opráv povrchu (škrabancov)

Pokiaľ sa napriek tomu stane, že je poškriabanie profilu viditeľné, je možné ich ľahko odstrániť pomocou hubky Scotch Bright.

Odolný proti poškriabaniu

Tvrdý akrylátový povrch je odolný proti poškriabaniu a robustný. Preto patria okná GEALAN-acrylcolor® medzi najodolnejšie stavebné prvky. Asi 0,5 mm vysoká akrylátová vrstva je hrubšia ako akákoľvek vrstva laku. Ak sa objavia niekedy povrchové škrabance, je k dispozícii dostatočná materiálová rezerva na vyleštenie.

Extrémne odolný voči poveternostným vplyvom

Špeciálne okenné profily sú ako súčasť vonkajšej fasády vystavené slnečnému žiareniu, poveternostným vplyvom, vplyvom životného prostredia a mechanickému pôsobeniu. Aby farebné okná vyzerali aj po rokoch esteticky, sú nutné profily, ktoré tomuto zaťaženiu odolajú. S profilmi GEALAN-acrylcolor® vsádzate na istotu. V priebehu rokov preukázalo akrylátové sklo svoju odolnosť voči agresívnym vplyvom počasia pri miliónoch zadných svetiel automobilov. Rovnaký materiál je použitý aj pre povrch profilov GEALAN-acrylcolor®.
gealan-acrycolor-Doormaster-1

Osvedčená technológia už viac ako 40 rokov

Čo je GEALAN-acrylcolor®?

V procese koextrúzie sú základné teleso z PVC a farebné akrylové sklo (PMMA) spojené dohromady – to vytvára vysoko kvalitný povrch GEALAN-acrylcolor® pre okenné a dverné profily s bezkonkurenčnými vlastnosťami, ktoré dlhodobo zušľachťujú a chránia plastové okná.

Osvedčené po celé desaťročia

GEALAN spolieha na farby GEALAN-acrylcolor® už viac ako 40 rokov: Len od roku 2000 sa predalo cez 80 miliónov metrov profilových metrov, z toho 49 miliónov v Nemecku, potvrdzuje vysokú mieru prijatia GEALAN-acrylcolor® medzi výrobcami okien, špecializovanými predajcami, architektmi a staviteľmi.

Technologicky vyspelé: Vlastná nástrojáreň už desiatky rokov pracuje na koextrúzii profilov farby GEALAN-acrylcolor® a vývoji príslušných nástrojov. Výskum a vývoj v oblasti materiálových skladieb prebieha aj interne.

Naše mnohoročné skúsenosti zaisťujú, že profily GEALAN s farbami GEALAN-acrylcolor® spĺňajú najvyššie technické a funkčné požiadavky.

Farebné okná s farbou GEALAN-acrylcolor®: Vlastnosti a starostlivosť o profily s farbou GEALAN-acrylcolor®

Viac informácií o vlastnostiach, výrobe a starostlivosti o profily s farbou GEALAN-acrylcolor® nájdete vo videu.

Povrchový dizajn s technológiou GEALAN-acrylcolor®

Zachovanie povrchov, navrhovanie obytných priestorov. Patentovaný povrch GEALAN-acrylcolor® umožňuje plastovým oknám jedinečné vlastnosti: Stálofarebnosť, odolnosť, odolnosť proti zašpineniu. Tento zamatovo matný vonkajší povrch zostáva po desaťročia odolný proti poveternostným vplyvom a uchováva si nadčasovú eleganciu.

O výrobnom procese

Princíp koextrúzie

Pri technológii koextrúzie sa spojí základné biele PVC teleso s farebným akrylátovým sklom (PMMA). Akrylátové sklo je kvalitným produktom, ktorý svoje kvality opakovane preukázal v priemyselných odvetviach, ako sú automobilový priemysel (zadné svetlá) a interiérový dizajn. Plastový profil funguje ako nosný materiál, zatiaľ čo tenká vrstva plexiskla zaisťuje sfarbenie profilu.

Jedinečná povrchová štruktúra

Kefovanie akrylátovej vrstvy vytvára okrem jednotného vzhľadu povrchu aj ušľachtilý, hodvábne matný lesk. Táto záverečná úprava je na trhu s farebnými oknami úplne ojedinelá.

vyrobny-proces-img-Doormaster

Veľká hĺbka zasklievacej drážky

Velká hloubka drážky s přesahem 26 mm
pro lepší tepelnou izolaci.

s_9000-Veľká hĺbka zasklievacej drážky

Presné oceľové výstuhy

Presné oceľové výstuhy pre optimálny pomer
medzi statikou a tepelnou izoláciou.

s_9000-Presné oceľové výstuhy

Šesť komôr v ráme, krídle aj stĺpiku
pre vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu.

s_9000-Šesť komôr v ráme

Šesť komôr v ráme, krídle aj stĺpiku
pre vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu.

s_9000-Šesť komôr v ráme

Dizajnová rozmanitosť

GEALAN ponúka farebné povrchy GEALAN-acrylcolor® pre rôzne profilové systémy vo všetkých stavebných hĺbkach. Či už historické staré budovy alebo moderná kubická architektúra; či už okná, domové dvere, balkónové dvere alebo posuvné riešenia. Výroba profilov GEALAN-acrylcolor® je ustavične budovaná a rozširovaná, takže spoločnosť GEALAN dnes ponúka riešenie pre širokú škálu stavebných situácií.

Aktuálny prehľad farieb

Tu nájdete časť aktuálnych farieb GEALAN-acrylcolor® v jednoduchom prehľade. Nadštandardná paleta GEALAN-acrylcolor® ponúka viac ako 70 farebných odtieňov. Poznámka: Vzhľadom na to, že sa farebné palety GEALAN-acrylcolor® sa líšia pre jednotlivé systémy, nájdete príslušný farebný program na stránkach jednotlivých profilových systémov.

Farebná paleta GEALAN-acrylcolor®

RAL 7015: Bridlicová šedá

RAL 7016: Antracitová šedá

RAL 7022: Umbra šedá

RAL 7039: Kremeňovo šedá

RAL 7040: Okenná šedá

RAL 8014: Sépiová hnědá

RAL 9005: Temná čierna

DB703*

Strieborná podobná RAL 9007

acrycolor-Doormaster-1

Špeciálne farby GEALAN-acrylcolor®

Okrem štandardných farieb GEALAN-acrylcolor® je na vyžiadanie k dispozícii viac ako 50 ďalších špeciálnych farieb, od bieleho hliníka po fialovo červenú. Zistite viac od našich partnerov.

Na stiahnutie

preco-gealan-acrylcolor-Doormaster

Prečo GEALAN-acrylcolor®?

Gealan_acrylcolor

Prospekt GEALAN-acrylcolor®