Skip to content Skip to footer
o-nas-img-1
o-nas-img-2
Prémiová kvalita

Váš komfort je naša priorita

Naša spoločnosť DOORMASTER  je najväčším výrobcom okien z nemeckého profilového systému Gealan. Svoju tradíciu rozvíjame už viac ako 10 rokov. Sme tím skúsených odborníkov v oblasti dverí a okien. Snažíme sa ponúkať našim zákazníkom nielen kvalitné produkty, ale aj komplexné služby vrátane poradenstva a montáže.

Cieľom našej spoločnosti je v prvom rade spokojnosť zákazníka. Veríme, že naša dlhoročná prax a profesionálny prístup vám pomôžu pri výbere a inštalácii dverí či okien, ktoré dotvoria váš interiér ako aj exteriér.

Každé okno a dvere vyrobíme individuálne na mieru z materiálov a komponentov od renomovaných výrobcov. K produktom ponúkame aj široký sortiment rôznych doplnkov a možnosť špeciálnych prevedení skiel – bezpečnostné, protihlukové a protislnečné.

Vyrobených okien v roku 2021
8080808080+
Spokojných klientov
80808080
Rokov na trhu
8080
Členov tímu
8080
Zverte sa do rúk profesionálom

Certifikáty

Sme držiteľom certifikátov kvality, ktoré potvrdzujú, že naše okná a dvere spĺňajú najvyššie štandardy a sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov.

Nahliadnite do našej spoločnosti

Naše priestory

Gealan-logo
Gava-plast-logo
GU-logo
Jullich-glas-holding-logo
Roto-logo

Spolupracujeme
s najlepšími značkami

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Máte otázky?

faq-img-2
faq-img-1

Každá vec, aby slúžila dlho, potrebuje pravidelnú údržbu a servis. Navyše, ak je to tak zložitý výrobok, ako sú okná a dvere. Tak ako každý technický produkt, aj okná a dvere podliehajú viacerým nepriaznivým vplyvom, ako sú napríklad: vysušenie či znehodnotenie tesnenia, dynamický tlak z prirodzených pohybov budov či obyčajné starnutie.

Aby vám vaše okná a dvere čo najdlhšie slúžili a plnili dlhodobo svoje funkcie, je potrebné sa o nich pravidelne starať. Všetky otváracie prvky majú v sebe pohyblivé časti, ktoré umožňujú vetranie a otváranie. Tieto je potrebné minimálne 1x do roka premazať. Ďalšou vecou, ktorá potrebuje údržbu, je tesnenie, ktoré starne a je nutné ho oživiť naolejovaním, aby bolo stále „čerstvé“ a pružné.

Pravidelné nastavenie a premazanie funkčných dielov a tesnenia je dôležité pre správnu funkčnosť a minimalizovanie tepelných strát. Najväčšou výhodou pravidelného servisu je predĺženie životnosti výrobku o jeho štandardnú záruku. Ďalšou výhodou je šetrenie budúcich nákladov za výmenu komponentov. V porovnaní cien za pravidelnú údržbu s cenami za výmenu komponentov ako napríklad s cenou za kovanie a tesnenie, určite ušetríte nemalé množstvo finančných prostriedkov.

V prvom rade dochádza k strate ich prirodzených dobrých vlastností pri termoizolácii, a s tým prichádzame o nemalé finančné prostriedky, ktoré sme do okien investovali. Okná prepúšťajú viac zvuku, chladu a tepla. Ďalším nepriaznivým javom sú rôzne mechanické poruchy, ktoré narúšajú komfort pri ich užívaní. Väčšinou okná nedoliehajú, vŕzgajú alebo sa zle zatvárajú.

Ako príklad – okná môžeme prirovnať k automobilu. Ten si tiež kúpime nový a jazdíme s ním na pravidelné servisné prehliadky po určitých najazdených kilometroch, aby nám vydržalo čo najdlhšie. Pravidelným servisom si predĺžite životnosť profilov, skiel, tesnení a kovania, výrobky vám budú slúžiť dlhšie a nebudete sa rozčuľovať nad ich zlou funkciou. V konečnom dôsledku tak ušetríte za budúcu výmenu komponentov okien a dverí ktoré sa rýchlejšie bez pravidelného servisu opotrebovávajú.

Rosenie je prirodzený fyzikálny jav, ktorý nastáva, keď teplota v miestnosti dosiahne rosný bod (teplota, pri ktorej je vzduch maximálne nasýtený vodnými parami – relevantná vlhkosť vzduchu dosiahne 100%), nie je teda spôsobené plastovým oknom. Vodná para sa vyzráža na najstudenšom bode v miestnosti. Môže to byť studený roh alebo aj plastové okno, aj keď má tepelnú priepustnosť 1,1 W/m2K.

Úplne sa vyhnúť roseniu sa nedá, dá sa mu však predísť správnym vetraním (cca 10 min., 2x/denne, okno otvorené dokorán), zvýšením teploty vzduchu v miestnosti a umožnením prúdeniu teplého vzduchu priamo na okno z vykurovacieho telesa (radiátor) umiestneného zvyčajne pod oknom (zakrytie radiátora širokou parapetnou doskou zvyšuje riziko rosenia).